Testovací prostředí (EAGRITEST)

Proexportní okénko

Veletrh Foodex Japan 2025 - dotazník k účasti českých firem ve společné expozici

11. 7. 2024
Zjištění zájmu českých firem o účast ve společné expozici MZe na veletrhu Foodex Japan 2025.

Česká republika bude hlavní partnerskou zemí na čínském veletrhu alkoholických nápojů

8. 7. 2024
Veletrh, jehož hlavním organizátorem je China Alcoholic Drinks Association (CADA), se uskuteční od 19. do 21. srpna 2024 ve městě Fen-jang v čínské provincii Šan-si.

Kanadské zemědělství se obává možné odvety Číny

8. 7. 2024
Kanadská federální vláda vyhlásila 2. července 2024 třicetidenní konzultační období, během kterého prozkoumá možná obchodní opatření, která budou reagovat na nekalé obchodní praktiky Číny při výrobě elektromobilů.

Zkreslování statistických dat v živočišné výrobě (v Kazachstánu)

8. 7. 2024
Ministr zemědělství Aidarbek Saparov při nedávném rozhovoru informoval zemědělskou veřejnost, že v Kazachstánu dlouhodobě docházelo ke zkreslování statistik v oblasti chovu hospodářských zvířat. 

Skořice a chilli produkty z Vietnamu mohou porušovat potravinářské normy, varují některé země EU

8. 7. 2024
Vietnamská skořice, organický chilli prášek a jiné produkty z chilli papriček porušují normy bezpečnosti potravin.

Technologie a inovace hýbou brazilským zemědělstvím

8. 7. 2024
Hlavními obchodními partnery pro brazilské zemědělství jsou USA (inspirace a technologie) a Čína, která je sice aktuálně především odbytištěm brazilského exportu zemědělských komodit, ale také stále více zdrojem inspirace pro inovace.

Regenerativní zemědělství a produkce krmiv pro mlékárenský průmysl v Mexiku

8. 7. 2024
Mlékárenský průmysl v Mexiku zažívá plný růst. Poptávka po sýrech, jogurtech a mléce se nezpomaluje, částečně je pokryta dovozem sušeného mléka, ale na rozvoj domácí produkce mléka sázejí i průmyslníci tohoto odvětví (Lala, Alpura, Danone, Nestlé...).

Pozvánka na česko-ukrajinské business fórum v Praze dne 12.7.2024

4. 7. 2024
V souvislosti s konáním česko-ukrajinské mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci se plánuje rovněž setkání českých a ukrajinských firem v rámci Business fóra. 
Save the date - listopad 2024 - pozvánka k účasti na podnikatelské misi ministra zemědělství pana Marka Výborného do Srbska a Turecka

Save the date - listopad 2024 - pozvánka k účasti na podnikatelské misi ministra zemědělství pana Marka Výborného do Srbska a Turecka

28. 6. 2024
Vážení obchodní partneři, v listopadu letošního roku plánuje ministr zemědělství pan Marek Výborný navštívit spolu s podnikatelskou misí Srbsko a Turecko (SRBSKO - Bělehrad, region Vojvodina; TURECKO – Ankara, Istanbul, Izmir).

Srbsko dováží stále více hovězího masa

21. 6. 2024
Podle informací portálu „e-Kapija“ roste v posledních letech dovoz hovězího masa do Srbska. Celkový dovoz za rok 2023 dosáhl hodnoty 14,2 mil. EUR (2 219 t), což je cca o třetinu více než v r. 2020 (1 522t). 
1 2 3 ... 176

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.